Advamat produkty

AdvaMat s.r.o.

AdvaMat s.r.o. je firma zrozená na české akademické půdě. V roce 2009 vznikla výzkumná skupina na ČVUT pod vedením profesora Tomáše Polcara, která se o pět let později přeměnila ve firmu AdvaMat s.r.o. V současnosti představuje AdvaMat špičku v nabídce inovativních technologií PVD a DLC pro firmy, které řeší výzvy v oblasti tření, životnosti nástrojů a funkčních vlastností povrchů. V AdvaMatu se specializujeme na náročné aplikace a optimalizaci povlaků pro maximální výkonnost, což nás staví do role prémiového poskytovatele s globálním dosahem. Ve spolupráci s akademickým sektorem nabízíme řešení, která zvyšují efektivitu a podporují udržitelnost. Našim klientům poskytujeme komplexní podporu a dlouhodobou spolupráci pro zajištění optimálních výsledků.

HISTORIE

historie Advamatu od založení po současnost

Naše mise

"Pomáháme výrobním firmám zvyšovat efektivitu pomocí inovativních PVD povlaků."

V AdvaMat se specializujeme na vývoj a aplikaci PVD (Physical Vapor Deposition) povlaků. Naším posláním je přinášet výrobním firmám nejen značné úspory, ale také optimalizovat jejich výrobní procesy prostřednictvím našich unikátních řešení, která se opírají o nejnovější vědecké poznatky. Nabízíme povlaky, které definují nové standardy pro životnost, výkon, odolnost proti opotřebení a korozi, a to vše s minimálním dopadem na životní prostředí.

Tým

Prof. Tomáš Polcar, PhD.
Founder
Tomáš Polcar

Profesor na ČVUT a na University of Southampton ve Velké Británii. Jeho výzkum se zaměřuje na problematiku tenkých povlaků připravovaných magnetronovým naprašováním, tribologii a vývoj nových nanostrukturních slitin. Získal řadu mezinárodních i národních projektů.

Ing. Martin Daněk, PhD.
Managing Director
Ing. Martin Daněk, PhD

Vystudoval obor Přístrojová a řídící technika na Fakultě strojní na ČVUT. Doktorandské studium dokončil na Fakultě elektrotechnické v oboru Pokročilé materiály. Mluví sedmi jazyky, několik let žil v zahraničí. 

Ing. Tomáš Vítů, PhD.
Research Scientist
Tomáš Vítů

Vystudoval fakultu strojní na ČVUT, zaměřuje se na tribologii tvrdých povlaků odolných proti opotřebení a samomazných povlaků. Publikuje vědecké práce. Vyučuje fyziku na katedře aplikované matematiky Fakulty dopravní ČVUT.

Ing. Martina Adlerová
Project Manager
Martina Adlerová

Vystudovala Management a Informační technologie na VŠE v Praze. Pracovala v ČT24, následně jako lektorka v technickém vzdělávání. Je grafičkou a fotografkou na volné noze. 

Ing. Matěj Buřil
Plasma Process Engineer
Matěj Buřil

Vystudoval materiálové inženýrství na Fakultě strojní ČVUT. Při svém doktorském studiu se věnuje tématu tribologických vrstev. Má dlouholeté zkušenosti s magnetronovým naprašováním.

Ing. Pavla Daňková
Biomedical Engineer
Ing. Pavla Daňková

Vystudovala obor Přístroje a metody pro biomedicínu na Fakultě biomedicínského inženýrství na ČVUT. Absolvovala stáže v Berlíně v oblasti magnetické rezonance. Je lektorkou fitness skupinových lekcí.

Naše vize

"Být evropským lídrem v oblasti PVD povlaků."

Naše vize spočívá v neustálém propojování vědy a praxe, aby naše technologie nejenže představovaly ekologické alternativy k zastaralým procesům, ale také aby byly synonymem pro přesnost, inovaci a nekompromisní kvalitu, která je přizpůsobena specifickým potřebám našich zákazníků. Chceme se stát předním partnerem v Evropě pro povrchové úpravy.

Zajímají vás nanotechnologie? Líbí se vám naše vize? Chcete nám pomoci s jejím naplňováním?

Pokud se chcete podílet na vývoji materiálů pro budoucnost, přidejte se k nám.

Pište na:

[email protected]

+420 605 512 060

Společnost Advamat s.r.o. realizuje projekt Ověřená technologie - Robotické leštění parametrizovatelných povrchů a inovativní PVD povlaky pro zubové spojky vlaků s registračním číslem: CZ.01.01.01/01/22_002/0000763 jehož cílem je vyvinout automatizované leštění ozubených kol pomocí kolaborativního robota a zároveň inovativní PVD povlaky na snížení tření a ochranu těchto kol pro použití primárně pro zubové spojky.